Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek / 08:30 – 16:30

Prawo medyczne

Prawo medyczne łączy w sobie zagadnienia związane z ochroną dóbr pacjentów, jak i problematykę prowadzenia działalności medycznej. Dziedziny te mają ze sobą ścisły związek – wzajemnie się dopełniają. Doświadczenie prawników Kancelarii, pozwoli na udzielenie Państwu pomocy prawnej w obu tych sferach.
Udzielamy wsparcia podmiotom trudniącym się działalnością medyczną, zarówno większym placówkom medycznym, jak i poszczególnym gabinetom lekarskim. Obsługujemy również farmaceutów prowadzących apteki.
Oferujemy pomoc prawną związaną z założeniem działalności gospodarczej (rejestracja, dobór odpowiedniej formy), jak też z jej bieżącą obsługą: m.in. sporządzaniem i opiniowaniem umów pomiędzy lekarzami, a świadczeniodawcami, udzielaniem porad w związku z prowadzeniem gabinetów lekarskich, przychodni, aptek. Tworzymy dokumentację dotyczącą ochrony danych osobowych pacjentów (RODO). Podmioty prowadzące działalność medyczną reprezentujemy również w sporach sądowych.
Posiadamy jako nieliczni doświadczenie w sprawach związanych z procedurami wspomagania rodzicielstwa, również z wykorzystaniem techniki in vitro.
W naszej Kancelarii znajdziecie również pomoc w przebrnięciu przez procedury zmiany płci.