Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek / 08:30 – 16:30

Prawo medyczne

Zagadnienia prawa medycznego łączą w sobie ochronę dóbr pacjentów z problematykę prowadzenia działalności medycznej. Bogate doświadczenie prawników naszej Kancelarii, pozwala na udzielanie pomocy w obu tych sferach.
Udzielamy wsparcia zarówno większym placówkom medycznym, jak i gabinetom lekarskim. Pomagamy również w prowadzeniu aptek. Prowadzimy kompleksową obsługę podmiotów działających w publicznym, jak i prywatnym systemie opieki zdrowotnej.

Oferujemy pomoc z zakresu prawa medycznego, jak i w wypełnieniu wymogów prawa gospodarczego związaną z założeniem działalności, jak i bieżącą obsługą, m.in.: w sporządzaniu i opiniowaniu umów z lekarzami, udzielaniu porad w związku z prowadzeniem gabinetów lekarskich, przychodni, czy aptek. Tworzymy dokumentację RODO dotyczącą ochrony danych osobowych pacjentów.
Podmioty prowadzące działalność medyczną reprezentujemy również w sporach sądowych z zakresu prawa medycznego. Wspieramy w indywidualnych sprawach także lekarzy i pracowników medyczny – w negocjacjach przedsądowych, jak i podczas procesów na sali sądowej.

 

Procedura refundacji in vitro

Posiadamy jako nieliczni doświadczenie w sprawach związanych z procedurami wspomagania rodzicielstwa, w tym ubiegania się o refundację in vitro. Obecnie dofinansowanie zabiegów sztucznego zapłodnienia prowadzą tylko nieliczne samorządy lokalne. Udzielamy fachowego wsparcia parom, które mogą skorzystać z dobrodziejstw tych programów.

W naszej Kancelarii udzielamy również pomoc w przebrnięciu przez procedury zmiany płci. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszej kancelarii. Pomagamy rozwikłać problemy prawne i ułatwiamy pokonanie procedur związanych z praktyką prawa medycznego.