Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek / 08:30 – 16:30

Prawo gospodarcze

Zagadnienia prawa gospodarczego to jedna ze specjalizacji Kancelarii Prawniczej Artur Kosturek, Mariusz Migacz i Wspólnicy sp.k. Świadczymy stałą oraz doraźną pomoc prawną przedsiębiorcom i osobom, które dopiero planują założyć własną działalność. Nasze doświadczenie w praktyce prawa gospodarczego opiera się na wieloletniej obsłudze podmiotów gospodarczych z różnych branż (m.in. produkcyjnej, budowlanej, hotelarskiej, gastronomicznej, opieki medycznej ze szczególnym uwzględnieniem prawa medycznego, a także instytucji finansowych, doradczych czy innych usług) – zarówno z sektora MSP, jak i dużych przedsiębiorców.
Dostosowując działalność firm do wymogów prawa gospodarczego proponujemy pełną obsługę i wsparcie, m.in. przez analizy i sporządzanie umów, udział w negocjacjach, przygotowanie dokumentacji niezbędnych do działalności  – w tym także organizowania zgromadzeń, sporządzania uchwał i regulaminów, składania wniosków do rejestru przedsiębiorców. W ramach bieżącej pomocy nasi prawnicy opiniują sprawy pracownicze, ubezpieczeniowe, z zakresu prawa konkurencji, tajemnicy przedsiębiorstw oraz zamówień publicznych.

 

Windykacja i reprezentowanie klientów

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych – prowadzimy windykacje, spory o zapłatę, procesy z nierzetelnymi kontrahentami. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu windykacji na etapie przedsądowym i sądowym. Prowadzimy także postępowania polubowne i negocjacje oraz kontrolujemy przebieg spraw na etapie komorniczym lub karnym. Reprezentujemy zarówno wierzycieli, jak i dłużników.

Nasze kroki w postępowaniach przed sądami, czy administracją oraz wobec stron sporu prowadzimy w uzgodnieniu z Klientami, ale naszym celem jest pełen nadzór nad praktyką prawa gospodarczego. Zależy nam, aby przedsiębiorcy i menadżerowi firm byli możliwie maksymalnie odciążeni od osobistego angażowania się w postępowania prawne.

 

Optymalizacja działalności gospodarczej

Praktyka prawa gospodarczego to także optymalizacja działalności gospodarczej firm. Proponujemy Klientom indywidualne rozwiązania minimalizujące straty lub ograniczające ryzyko działalności, w tym również poprzez obsługę procesów związanych z przekształcaniem, łączeniem i podziałem spółek.

W przypadku zamiaru zakończenia działalności, Kancelaria pomaga przejść przez ostatni jego etap, który – w zależności od sytuacji finansowej – związany jest z likwidacją lub upadłością przedsiębiorcy, albo sprzedażą przedsiębiorstwa.