Błąd medyczny
Uważasz, że jesteś ofiarą błędu medycznego? Masz prawo ubiegać się przed sądem o odszkodowanie za zaniedbanie lub pomyłkę pracowników służby zdrowia.
Jeżeli straciłeś zdrowie na skutek błędu medycznego – np. zaniedbań organizacyjnych w szpitalu lub złej diagnozy – możesz uzyskać odszkodowanie za ból, cierpienie psychiczne, utratę sprawności fizycznej, czy konieczność rehabilitacji. Zapisy prawa medycznego umożliwiają w takich wypadkach m.in. przyznanie renty, która pozwoli na godne życie, mimo uszczerbku na zdrowiu.
Ustalenie błędu medycznego
O błędzie medycznym możemy mówić, gdy postępowanie służby zdrowia wobec pacjenta jest niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami działania. To może być błąd lekarza – zła diagnoza, brak należytej staranności, czy podjęcie leczenia bez właściwych kompetencji.
Szkodę pacjentowi może wyrządzić także postępowanie personelu medycznego poprzez niepoprawne wypełnianie decyzji lekarskich czy naruszenie reguł ostrożności. Wreszcie przyczyną błędu medycznego może być zła organizacja jednostki leczącej. W tym pojęciu mieszczą się zaniedbania logistyczne, brak dostępu do diagnostyki czy odpowiedniego sprzętu medycznego.
Nasza Kancelaria ma duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o błędy medyczne. Doskonale orientujemy się, że procesy o odszkodowania od służby zdrowia są trudne i często długotrwałe. Wymagają doświadczenia i wiedzy ze strony prawników, którzy podejmują się ich prowadzenia.
Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Zapoznamy się z okolicznościami świadczącymi o popełnieniu błędu medycznego – relacją pacjenta lub bliskich oraz dokumentacją medyczną. Przed podjęciem decyzji o wszczęciu dochodzenia roszczeń wydamy naszą opinię o sprawie.